Подготвуваме најразлични коктели и шведски маси, организираме прослави и забави, како и менија за групи. Само ако не посетите, ќе можете да се уверите.
Повелете, Ве очекувамe.

Валдорф салата
јаболко, целер, ореви, зелена салата, дресинг

400 гр

Алергени: јаткасти плодови, јајца, млеко,целер

Александрија
марула, рукола, шери домат, пченка, фета сирење, сусам, дресинг(павлака, мајонез, балсамико, копар).

400 гр

Алергени: јајца, млеко, сусам

Шеф салата
зелена салата, рукола , пилешко месо, пармезан, пченка, шеф сос, кубети

350 гр

Алергени: глутен, млеко, јајца

Овчарска салата
домат, крставица, јајце варено, феферонка, кашкавал, сирење

400 гр

Алергени: јајца, млеко

Рамстек салата
рамстек, пармезан, зелена салата

300 гр

Алергени: млеко

Шопска салата
домат, крставица, пиперка, сирење

250 гр

Алергени: млеко

Егејска салата
домат, крставица, маслинки, кромид, овчо сирење, оригано, маслинов зејтин

300 гр

Алергени: млеко

Македонска салата
домат, печена пиперка, кромид, магдонос

300 гр

Алергени:

Мешана салата
црвена-бела зелка, морков, цвекло, домат, крставица

400 гр

Алергени: 

Рукола салата
рукола, пармезан, шери

300 гр

Алергени: млеко

Туна салата
марула, туна, домат, пченка

250 гр

Алергени:  риба

Грав салата
грав, домат, пиперка, кромид

200 гр

Алергени: 

Пинџур

100 гр

Алергени: 

Ајвар

100 гр

Алергени:

Лутеница

100 гр

Алергени:

Салата од праз и маслинки

200 гр

Алергени: 

Охридско макало

100 гр

Алергени:

Макало од компир

150 гр

Алергени:

Лута пиперка

Алергени: 

Таратур

300 гр

Алергени: млеко, јаткасти плодови

Лут полнет домат

Алергени:  млеко

Подлучена пиперка

Алергени: 

Црвена пиперка со сирење

150 гр

Алергени:  млеко