Вкусете ги нашите специјалитети од традиционалната кујна направена по рецептот на старите мајстори. Уживајте во вкусната македонска храна во пријатна атмосвера со вашите најблиски.

Грне Стара куќа
свинско, пилешко месо, печурки, зеленчук

350 гр

Алергени:

Турлитава
телешко, пилешко месо, кромид, модар патлиџан, тиквици, бамји, морков, пиперка, домат

350 гр

Алергени:

Задушено јагнешко
јагнешко месо и зеленчук во грне

450 гр

Алергени:

Телешко грне
телешко месо, кромид, сува пиперка

350 гр

Алергени:

Селско месо
свинско каре, печурки, кашкавал, сос

350 гр

Алергени: млеко, целер

Свинско месо со праз

400 гр

Алергени:

Свинска коленица

350 гр

Алергени:

Телешки мускул

300 гр

Алергени: целер

Тавче гравче

350 гр

Алергени:

Вегетаријанско грне
мешан зеленчук

400 гр

Алергени: